Udogodnienia do łazienek i toalet

Żadne z ogłoszeń nie pasuje do wymaganych kryteriów.
Krzesła toaletowe pełnią rolę mobilnej toalety. Najczęściej tego typu mebel wykorzystują osoby, które mają okresowe lub stałe trudności w przemieszczaniu. Wiele modeli posiada szeroki zakres regulacji wysokości oraz innych udogodnień, które zapewniają bezpieczne użytkowanie.

Podobne zadanie pełni nasadka na sedes. Montowana jest w toalecie i przyda się osobom starszym lub pacjentom, którzy przeszli operacje np. biodra. Zaletą jest zdecydowanie możliwość swobodnego zdejmowania nasadki i założenia jej w razie potrzeby. Warto dodać, że jest to praktyczne rozwiązanie również dla kobiet po porodzie.

Wraz z pojawieniem się trudności w poruszaniu przydatne mogą okazać się poręcze dla niepełnosprawnych.  Dzięki nim codzienne funkcjonowanie jest zdecydowanie bezpieczniejsze. Takie udogodnienia instaluje się najczęściej w okolicy toalet, umywalki, ale także wraz siedziskami wannowymi lub w pobliżu prysznica. Takie rozwiązania podnoszą bezpieczeństwo i zapewniają spokój osobom starszym lub tym wszystkim, którzy mają ograniczone możliwości mobilne.

Na śliskich lub niepewnych powierzchniach przyda się dodatkowy punkt podparcia. Doskonale nadają się do tego balkoniki i podpórki.

Innym istotnym elementem są podnośniki wannowe. Urządzenia dedykowane dla osób, które nie mogą poruszać się, a zwykłe zabezpieczenia i udogodnienia nie wystarczają. Wówczas specjalny podnośnik transportuje użytkownika do wanny. Wysokiej jakości sprzęt zapewnia bezpieczeństwo, wygodę oraz precyzję.

Dla wygody osoby starszej lub niepełno sprawnej poza siedziskiem wannowym może okazać się przydatny taboret kąpielowy. Stosować go można zarówno w wannie jak i pod prysznicem, ale tutaj nie ogranicza się jego zastosowanie. Przyda się również do czynności wykonywanych przy umywalce.

Istnieje wiele rozwiązań, które mogą w prosty i przystępny sposób poprawić wygodę oraz bezpieczeństwo korzystania z łazienek oraz toalet. Dobre rozwiązania warto przenieść na inne płaszczyzny. Jeżeli poręcze sprawdzają się w łazience lub toalecie, to również dobrze sprawdzą się w sypialni.
Do góry