Żadne z ogłoszeń nie pasuje do wymaganych kryteriów.
Sypialnia to miejsce, które głównie kojarzy się z relaksem i odpoczynkiem. Nie ważne w jakim jesteś wieku i kondycji fizycznej. To obszar specjalny, który ma zapewnić azyl od otaczającego nas świata. Jak zadbać o siebie?

Miejscem kluczowym jest łóżko, na którym spędzamy przynajmniej 1/3 życia po prostu śpiąc. Jeżeli sprawność fizyczna uniemożliwia sprawne poruszanie się, to warto zadbać o odpowiednie ochraniacze i podkłady przeciwodleżynowe, a także o materace przeciwodleżynowe. Odpowiednio dobrane akcesoria znacząco podnoszą wygodę użytkownika i zapewniają ochronę przed niepożądanymi skutkami zbyt długiego przebywania w pozycji leżącej.

Ważne są także elementy otaczające miejsce centralne  sypialni czyli łóżko. Wszelkiego rodzaju stoliki i tace do łóżka powinny być dopasowane do potrzeb osoby korzystającej. W tej sytuacji nawet  wybór szafki przy łóżkowej ma znaczenie. Jej wysokość, szerokość oraz inne właściwości jest istotne z punktu widzenia praktycznego używania. W przypadku ograniczeń ruchowych zbyt wysoka szafka może być przeszkodą w odłożeniu okularów czy sięgnięciu po wodę. Czasami proste czynności są znacznie trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Dlatego warto dopasować otoczenie pod nasze potrzeby.

Jeżeli nie chcemy wprowadzać rewolucji, to może warto zacząć od prostych rozwiązań jak poręcze do łóżka  lub  wysięgniki do łóżka. Zarówno jedno i drugie jest bardzo przydatne w codziennym funkcjonowaniu. Warto jednak określić jakiego rodzaju pomoc jest nam potrzebna. Często niewielka zmiana ma wielki wpływ na nasze samopoczucie.

Warto także zastanowić się nad dostosowaniem pozostałych pomieszczeń do naszych potrzeb. Wszelkiego rodzaju poręcze i uchwyty doskonale sprawdzą się w łazience, gdzie istnieje duże ryzyko poślizgnięcia.

Ważne jest tak naprawdę wszystko to, co może podnieść jakość dnia codziennego. Wszystko to możecie Państwo znaleźć na naszym portalu.
Do góry