Żadne z ogłoszeń nie pasuje do wymaganych kryteriów.
Wózki inwalidzkie dostępne na rynku można sklasyfikować według kilku kategorii. Najprostszy podział określa miejsce wykorzystywania sprzętu. Tak więc wyróżniamy wózki terenowe oraz pokojowe.

Z kolei inny podział dotyczy stopnia niepełnosprawności jego użytkownika. Według tej kategorii można wyróżnić wózki inwalidzkie ręczne, wózki do aktywnej rehabilitacji oraz wózki dziecięce. Pierwszy z nich jest najbardziej powszechnym i najczęściej spotykanym modelem. Nie posiada oddzielnego napędu, a do jego poruszania wykorzystywana jest siła mięśni użytkownika lub osoby, która może wózek pchać. Najczęściej taki sprzęt spotkać można w domach opieki czy na oddziałach szpitalnych. Wózek ręczny wykorzystuje się także w sytuacjach czasowego usztywnienia nóg oraz, gdy z jego pomocy korzysta się przez określony czas.

Dla osób niepełnosprawnych z trwałą dysfunkcją narządów ruchu dedykowane są wózki inwalidzkie aktywne. Cechą charakterystyczną jest to, że można je odpowiednio dopasować do potrzeb użytkownika. Pozwalają na osiągnięcie maksymalnej samodzielności oraz sprawności i nadają się do wielu aktywności sportowych.
Wózki inwalidzkie dziecięce wymagają odpowiedniego dopasowania do najmłodszych jak i młodzieży. Najczęściej skonstruowane są w ten sposób, aby dziecko czuło się w nim wygodnie, a opiekun mógł swobodnie prowadzić wózek. Osobną kategorią są wózki elektryczne wyposażone w niezależny napęd. Dzięki temu użytkownik ma znacznie lepsze możliwości przemieszczania się, również na dłuższe dystanse.

Na ALEMED.pl znajdą państwo cały przekrój wózków inwalidzkich zarówno pod kątem ceny, jakości i dostępności. Dzięki współpracy z producentami sprzętu medycznego w ofercie znajdują się najnowsze modele wózków i niezbędnych akcesoriów. Na portalu znajdą państwo także oferty osób indywidualnych. To sprawia, że w łatwy sposób można znaleźć odpowiedni sprzęt spełniający zarówno wymogi jakościowe jak i cenowe.
Do góry